Bawili się duzi i mali!

25.07.2023 12:36

15 lipca odbyły się warsztaty młotkowania oraz warsztaty tworzenia papieru czerpanego poprowadzone przez „Opowiadamy o Świecie”. 

Warsztaty młotkowania - to warsztaty podczas których uczestnicy użyli roślin do stworzenia pięknego obrazu. Każdy stworzył swoją autorską, oryginalną torbę z pięknymi roślinnymi wzorami.

Warsztaty tworzenia papieru czerpanego - Uczestnicy wyrobili z ekologicznej recyklingowej pulpy swoje kartki papieru - wtopili polne kwiaty, malowali naturalnymi farbami.

„Opowiadamy o Świecie” to autorskie warsztaty etnologiczne, które działają już od 2007 roku. Powstają z połączenia wiedzy (prowadzący są etnologami), doświadczeń (zdobywanych podczas podróży) i pasji do poznawania ludzi i świata (otwarta głowa i serce).

Anna Mojżyszek - Etnolog z wykształceniem pedagogicznym. Do tego ukończyła podyplomowe studia w zakresie romologii. Bajek nie umie opowiadać choć lubi opowiadać o świecie. Nie ma głowy do liczb, komputerów i telefonów, za to świetnie odnajduje się w życiu analogowym. Z chęcią jeździłaby po całym świecie, ale lubi też poleniuchować w domu.

Piotr Mojżyszek - Etnolog ze specjalizacją antropologii kulturowej. Stara się z etnologiczną wnikliwością patrzeć na świat – ale idzie mu to różnie. Może dlatego, że nie ma smartfona i telewizora – jednak wciąż uparcie stawia na podróże i duży regał z książkami.

Więcej na temat całego programu Konwentu Miłośników Fantastyki GOBLIKON na www.biblrac.pl i www.facebook.pl/goblikon

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.