Sesje RPG na Goblikonie

11.07.2023 11:58

o prawdziwa gratka dla miłośników RPG! Już niebawem będziecie mogli przeżyć prawdziwą przygodę! 

Poniżej podajemy przedsmak tego co Was czeka: 

Piątek 18:00-22:00
MG: Llivien
Tytuł: Na wieki
System: Dungeons & Dragons 5e
Liczba osób grających: 4
Czas trwania: 5h
Triggery: myślę, że żadne
Sesja przyjazna nowym graczom: tak
Opis: Grupa poszukiwaczy przygód została wynajęta, by zdobyć artefakt z prastarego zamku pogrzebanego w rozległej kniei. Może i nie było to szczególnie heroiczne zadanie, ale swojej historii nie zaczyna się pisać od razu od gładzenia smoków. Gdy błądzenie po głuszy zdawało się już bezowocne, natrafiliście na omszałe wrota. Jaką tajemnicę skrywają te ruiny? Dlaczego artefakt jest tak pożądany? I dlaczego, do cholery, wszędzie jest tyle ziarna?

Piątek od 20:00
MG: Angy
Lady Blackbird
Liczba graczy: 3-5 (najlepiej 4-5)
Czas trwania: 5h
Potencjalne triggery: nie spodziewam się niczego
Zaaranżowane małżeństwo to koszmar każdej młodej szlachcianki – szczególnie jeśli ma już swojego sekretnego ukochanego. W takiej sytuacji znalazła się Lady Blackbird. Niewiele myśląc, postanowiła wynająć statek przemytników i uciec przed przeznaczeniem do swojego lubego, słynnego króla piratów Uriaha Flinta.
Przygoda Lady i jej towarzyszy podróży ma tyleż odsłon, co mistrzów i drużyn. Jest to luźna, steampunkowa space opera, nastawiona na roleplay i interakcje między graczami.

Sobota 13:00-17:00, Niedziela 12:00-16:00
MG: Mactator
Tytuł sesji: Z balu do gwiazd! System: FU
Liczba Graczy: 3-5 
Znajomość systemu: dla początkujących - tłumaczymy zasady 
Charakter gry: lekka, sesja akcji w stylu filmów o Bondzie Przedział wiekowy Graczy: 14+ Krótki opis przygody: “Morderstwo” i “Hańba!”, tych nagłówków unikają damy i dżentelmeni z orzechowego klubu. Co zrobicie jak jeden z was będzie w to zamieszany? Będziecie gonić bandytów po całym mieście? Skończy się walką na wzgórzu w świetle księżyca? Nie odpowiadajcie głośno. Bo ta przygoda czeka właśnie na was!

Sobota 19:00-23:00
MG: Mactator
Tytuł sesji: Przystanek Alaska System: Fiasco! 
Liczba Graczy: 3-4 
Znajomość systemu: dla początkujących - tłumaczymy zasady 
Charakter gry: nastawienie na opowiadanie historii, mało ważni bohaterowie, brak mechaniki Przedział wiekowy Graczy: 16+ Krótki opis przygody: W sennym miasteczku na Alasce wydarzyła się tragedia! Nikt nie chce za nią odpowiedzieć, nikt nic nie widział ale wszyscy boją się, że miasteczko teraz się zmieni. Jesteście pośrodku tej tajemnicy i próbujecie wyjść cało, zanim skończy się to fiaskiem. Gra Fiasco nie posiada Mistrza Gry ani przygotowanego scenariusza. Wszystkie wydarzenia w grze będą improwizowane przez graczy

Sobota od 20:00
Potwory, Wampir: Maskarada V5
Liczba graczy: 4
Czas trwania: 4-5h
Potencjalne triggery: przemoc (w tym wspomnienia o przemocy seksualnej), gore, potencjalnie niemoralne decyzje/zachowania...
"W małym mieście ktoś zabija ludzi, pozbawiając ich krwi, co dla wampirów zawsze stanowi problem. Jeśli sprawca jest człowiekiem, może w ten sposób ściągnąć uwagę na prawdziwe
nocne drapieżniki. Jeśli jest zaś Spokrewnionym, Maskarada jest zagrożona. Może być też oczywiście czym innym..."

Niedziela 11:00 – 15:00
MG Jakub
Dzikie Pola. Cwałuj konno, tnij szabelką i strzelaj z samopału! Gra dzieje w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, w której można też się czasem natknąć na diabła, wiedźmę lub alchemika. Mechanika jest prosta i promuje widowiskowe akcje pełne fantazji. Zapraszam zarówno doświadczonych graczy, jak i tych, którzy mają ochotę dopiero sprawdzić, jak to jest z tymi RPG.

Niedziela 11:00 - 15:00
MG Noobirus
Warlock - zapraszamy nowych jak i doświadczonych graczy RPG na sesję gry Warlock! System ten został wydany niedawno jako nowa alternatywa dla Warhammer Fantasy Roleplay 1ed. Czy jesteście gotowi chwycić za widły i walczyć w brudnym i fantastycznym świecie ponurych przygód?